Zestaw klocków kompatybilnych z lego

Dzieciństwo, to beztroski czas, kiedy nie ma żadnych obowiązków, a jedynie sama zabawa. Maluchy uczą się dzięki zabawie i poznają w ten sposób świat. Rolą każdego rodzica, jest wspierać rozwój swoich dzieci i dostarczać mu różnych bodźców, które będą go stymulować do myślenia i przetwarzania informacji. Od około trzeciego, lub czwartego miesiąca, dziecko potrafi już trzymać w ręku niewielkie przedmioty, a parę miesięcy później samodzielnie siedzi i może się zacząć bawić klockami.

Z czego składają się zestawy klocków?

klocki kompatybilne z lego w zestawachPierwsze zabawki każdego dziecka, to najczęściej grzechotki i gryzaki, bo maluch nie potrafi się jeszcze bawić. Im jest starszy, tym jego możliwości wzrastają, bo bardzo szybko się uczy. Do około roku, dzieci wszystko wsadzają do buzi, więc przedmioty, które dostają do rączki muszą być odpowiednio duże, aby maluch się nie zadławił nim. Od wielu lat na rynku są dostępne klocki kompatybilne z lego w zestawach. Są one dostosowane do wieku dzieci, dlatego wybierając je dla swojego malucha, trzeba dokładnie sprawdzać co jest napisane na opakowaniu. Klocki składają się najmniej z pięćdziesięciu elementów, a najwięcej mogą mieć nawet dwieście pięćdziesiąt. Najczęściej są to konstrukcyjne klocki, które umożliwiają stworzyć dowolną budowlę. W zestawie znajdziemy klocki pojedyncze, podwójne, potrójne, a także poczwórne. Bywa, że klocki mogą mieć kształt okrągły, albo posiadać półokrągłe elementy, które mogą posłużyć do zbudowania mostu. Są one bardzo lekkie, więc dziecko może z nich budować naprawdę okazałe budowle. Świetnie się sprawdzają w trakcie wspólnych zabaw z rodzicami, bo wspólnie się mogą bawić wiele godzin i za każdym razem tworzyć zupełnie nowy projekt. W sprzedaży dostępne są też zestawy klocków, które pozwalają na zbudowanie konkretnego pojazdu, budowli, czy zwierzęcia. Ich wykonanie jest identyczne jak klocków lego, dlatego bez problemu możemy je ze sobą łączyć. Ich cena jest znacznie niższa niż firmowe klocki, a jakość jest niemalże taka sama, więc nie warto przepłacać.

Zabawa klockami świetnie rozwija twórcze myślenie i wspiera kreatywność. Maluchy uczą się tworzyć coś z niczego i tylko od ich inwencji zależy jaka budowla powstanie. Poszczególne elementy są w różnych kolorach, aby dodatkowo stymulować wzrok dzieci. Są one sprzedawane w wygodnych pudełkach w kształcie walizek, w których można je przechowywać, albo w plastikowych tubach. Kupimy je w każdym sklepie z artykułami dla dzieci, albo w internecie. Zestaw klocków jest także świetnym pomysłem na prezent dla dziecka w każdym wieku.

Zestaw klocków kompatybilnych z lego
Przewiń do góry