Wyjątkowe suszone owoce

W letnim sezonie sięgamy przede wszystkim po świeże owoce, które są źródłem cennych witamin i minerałów. Poza nim mamy dostępne jedynie mrożone lub suszone, które także są dobrym rozwiązaniem, kiedy mamy ogólny niedobór słońca.

Czy suszenie owoców nie niszczy witamin?

suszone owoce sklepOczywiście najbardziej wartościowe są świeże produkty, a najlepiej zaraz po zebraniu. Podczas mrożenia owoców traci się sporo witamin, a też ich smak i wygląd po rozmrożeniu nie zawsze odpowiadają konsumentom. Najlepsze się wydają suszone owoce, ponieważ zawierają niemalże wszystkie składniki odżywcze i witaminy, a czasem nawet tych ostatnich mają więcej. Jeżeli chcemy wybrać najlepsze suszone owoce sklep ze zdrową i ekologiczną żywnością będzie najlepszym miejscem. Kupimy tu owoce ze sprawdzonych i ekologicznych źródeł, dzięki czemu będą one niesiarkowane i wolne od wszelkich substancji chemicznych. W ogólnie dostępnych owocach znajduje się siarka, ponieważ jest ona wykorzystywana w procesie suszenia. Natomiast ekologiczne owoce są suszone w naturalny sposób na słońcu, przez co nie zmieniają smaku oraz nie tracą witamin, zwłaszcza witaminy B12. Klienci najczęściej wybierają suszone chipsy bananowe, figi, morele, daktyle lub rodzynki w wielu odmianach. Suszone owoce można stosować jako dodatek do ulubionego musli, owsianki, do sporządzenia deserów czy nawet świetnie się sprawdzą jako samodzielna przekąska w ciągu dnia. Są przede wszystkim zdrowe, pożywne i wartościowo, dlatego warto je wprowadzić do diety.

Suszone owoce są ogólnie dostępne w większości sklepów spożywczych, jednak przy ich wyborze dobrze jest sprawdzać skład, ponieważ niektórzy producenci dodają do niech szkodliwe dla zdrowia składniki. Mają długą datę ważności i są hermetycznie pakowane w małych paczkach.

Wyjątkowe suszone owoce
Przewiń do góry