Woda podgrzewana energią elektryczną

W dzisiejszych czasach ciepła woda to już standard, bez którego nie da się żyć. Chyba nikt nie wyobraża sobie nie mieć ciepłej wody w swoim domu. Większość domów jednorodzinnych posiada instalację centralnego ogrzewania, która służy nie tylko do ogrzewania budynku, ale także do podgrzewania wody wykorzystywanej do kąpieli i innych tego typu czynności. Jest to dość niewygodne rozwiązanie ponieważ za każdym razem, gdy chcemy wziąć kąpiel, to musimy rozpalać w piecu centralnego ogrzewania. Dużo lepszym pomysłem jest wykorzystanie energii elektrycznej do podgrzania wody.

Jak działają podgrzewacze?

podgrzewacz do wodyTak jak wyżej wspomniałem, wodę możemy podgrzewać przy pomocy specjalnych urządzeń elektrycznych. Urządzenie które mam na myśli to podgrzewacz do wody. Wyróżnić możemy dwa rodzaje podgrzewaczy elektrycznych. Pierwszym z nich są tak zwane podgrzewacze pojemnościowe. Taki podgrzewacz wyposażony jest w specjalny zbiornik, w którym gromadzi się woda. Do wyboru mamy podgrzewacze o różnej pojemności. Zebrana woda jest podgrzewana przez kilka grzałek elektrycznych do określonej temperatury. W momencie gdy wody ubywa ze zbiornika, to jest ona uzupełniana prosto z sieci wodociągowej. Zaletą takiego podgrzewacza jest to, że jest on dość energooszczędny, dzięki temu ogrzewanie wody w ten właśnie sposób nie będzie nas dużo kosztować. Drugim ze wspomnianych rodzajów podgrzewaczy elektrycznych są ogrzewacze przepływowe. Jak sama nazwa wskazuje taki podgrzewacz nie posiada żadnego zbiornika, tylko podgrzewa wodę w momencie, gdy ona przez niego przepływa. Podgrzewacze przepływowe mają określoną przepustowość, co oznacza że taki podgrzewacz może przepuścić określoną ilość wody podgrzanej do ustawionej temperatury. Podgrzewacze tego typu wyposażone są w bardzo wydajne grzałki elektryczne, którą są w stanie podgrzać wodę do kilkudziesięciu stopni Celsjusza w bardzo krótkim czasie. Dużą zaletą takiego podgrzewacza jest to, że zajmują on bardzo mało miejsca, więc można go zamontować nawet bezpośrednio w kabinie prysznicowej.

Inwestycja w takie urządzenie jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ znacznie ułatwia nam czynności dnia codziennego. Kwota potrzebna do zakupu dobrej klasy podgrzewacza nie jest duża. Jedne z najtańszych modeli na które warto zwrócić uwagę, możemy nabyć już za dwieście złotych. Razem z samym urządzeniem dostaniemy wszystko co jest potrzebne do jego montażu, więc montaż możemy wykonać samodzielnie. Kupując taki podgrzewacz powinniśmy dopasować jego wydajność do swoich potrzeb.

Woda podgrzewana energią elektryczną
Przewiń do góry