Torba na zużyte wielorazowe pieluchy

torby na pieluchy

Wielopieluchowanie jest w naszym kraju coraz popularniejsze. Wielu rodziców, ze względu na troskę o środowisko naturalne, decyduje się w ogóle nie korzystać z jednorazowych pampersów. Przez kilka lat pieluchowania generuje to tysiące zużytych pieluch, które w dużym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska naturalnego.

Przechowywanie pieluch przed praniem

torby na pieluchyBardzo istotną zaletą stosowania pieluch wielorazowych jest również to, że są one po prostu zdrowsze dla dzieci. Przede wszystkim nie powodują one przegrzewania, które jest szczególnie niebezpieczne dla chłopców. Kolejną korzyścią jest fakt, że są one produkowane wyłącznie z materiałów bezpiecznych dla dzieci, maluchom więc nie grozi kontakt np. z wybielaczami. Dodatkowo łączny koszt pieluch wielorazowych może być znacznie niższy niż pampersów, nawet jeśli planuje się tylko jedno dziecko. Zasadniczy problem sprawia jednak pranie pieluszek, a także ich przechowywanie przed praniem. Z myślą o tym producenci tworzą specjalne torby na pieluchy, które szyje się z dzianiny PUL. Nie przepuszczają one wilgoci oraz, do pewnego stopnia, nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu spokojnie można zbierać pieluszki z dwóch-trzech dni do prania, zamiast prać je na bieżąco. Niektórzy rodzice dodatkowo stosują olejki eteryczne, którymi należy skropić pieluszki górze stosiku w torbie – to również ma wpływać na ograniczenie nieprzyjemnych zapachów.

Torby na pieluszki szyje się z tej samej dzianiny, co zewnętrzną warstwę pieluszek, są więc one kolorowe i na pewno stanowią przyjemny akcent podczas prania pieluch. Warto zauważyć, że torby dostępne są w różnych rozmiarach – zarówno na dwie lub trzy pieluszki, jak i na większą ich ilość, co pozwala np. zabrać małą torbę na całodzienny wyjazd, a większą wykorzystywać tylko w domu.

Torba na zużyte wielorazowe pieluchy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry