Popularność usług sprzątania

Zawsze kierowałem się w życiu zasadą, że powinno się robić to, co sprawia nam radość. Muszę jednak przyznać, że moje przekonania nie zawsze współgrały z wyobrażeniami moich znajomych i rodziców, dla których dużą rolę odgrywały też kwestie związane z prestiżem wykonywanego zawodu. Z tego powodu często podejmowane przeze mnie decyzje były dla nich niezrozumiałe, ale na szczęście nie wyrażali swoich opinii zbyt wylewnie i ostatecznie akceptowali moje wybory nawet wtedy, gdy się z nimi nie zgadzali.

Rozwój usług sprzątających

usługi sprzątająceW szkole zawsze miałem bardzo dobre oceny i nie miałem problemów z nauką. Mój charakter sprawiał jednak, że nie lubiłem być nadzorowanym i starałem się chodzić własnymi ścieżkami. Pewnego dnia, szukając swojego sposobu na zarabianie pieniędzy bez konieczności użerania się z własnym szefem postanowiliśmy razem z żoną założyć firmę sprzątającą. Nasza decyzja wywołała duże zaskoczenie wśród naszych znajomych i rodziny, którzy w większości uważali, że jest to zajęcie poniżej naszych możliwości. My wiedzieliśmy jednak, że usługi sprzątające stają się bardzo popularne i jest to jeden z najszybciej rozwijających się rynków, a własna firma pozwoli nam spędzać wspólnie czas i być szefem samym sobie. Postawiliśmy więc na swoim i obecnie prowadzimy firmę zatrudniającą blisko 50 osób, wskutek czego sami jesteśmy szefami innych. Oczywiście z racji dużej ilości innych obowiązków sami nie sprzątamy już biur i innych obiektów, a nasze zarobki są zdecydowanie wyższe, niż te na które którykolwiek z naszych znajomych może liczyć pracując na prestiżowym stanowisku na etacie. Obsługujemy przede wszystkim biura, oferując różne pakiety obejmujące odkurzanie, mycie podłóg, a nawet szyb i okien. Ostatnio wprowadziliśmy też usługę mysia okien na dużych wysokościach, co zdecydowanie wyróżnia nas obecnie na rynku i daje bardzo duże zyski. Najważniejsze dla mnie i żony jest jednak to, że pracujemy sami dla siebie i nie musimy słuchać szefa, tylko sami zarządzamy ludźmi starając się tworzyć dobrą atmosferę i warunki pracy.

Od momentu, kiedy nasi znajomi i rodzice dowiedzieli się ile jesteśmy w stanie zarobić na własnej firmie sprzątającej nikt nie poruszył już tematu braku prestiżu branży, w jakiej funkcjonujemy. Teraz jesteśmy chwaleni za przedsiębiorczość i umiejętne wyczuwanie trendów rynkowych, ale dla nas najważniejsze jest to, że sami możemy tworzyć swoją firmę i ustalać w niej takie zasady, w jakich sami chcielibyśmy funkcjonować. Staramy się doceniać naszych pracowników i patrząc po efektach widzimy, że przynosi to bardzo dobre rezultaty.

Popularność usług sprzątania
Przewiń do góry