Najlepsze szkolenia z hipnozy

Definicji hipozy jest wiele. Wg. definicji American Psychological Association (APA) z 2014 r. Hipnoza to stan świadomości z udziałem skoncentrowanej uwagi i zmniejszoną percepcją bodźców peryferyjnych, który charakteryzuje się zwiększoną zdolnością reakcji na sugestie. Czy warto skorzystać z kursu hipnozy? Czym tak naprawdę jest hipnoza?

Czy warto przejść szkolenie z hipnozy?

hipnoza - szkolenia dla amatorówHipnoza integratywna („świadoma/odhipnotyzowująca”, stosowana także w Hipnointegracyjnej Terapii Psychologii Głębi – Metodzie H.I.T.T.®) to hipnoza w której kluczowa jest zdolność pacjenta do odsłaniania i analizy istotnych dla jego rozwoju doświadczeń z konkretnego „badanego” okresu życia, w skupieniu, bez cenzury racjonalizującego umysłu, w pełnym, odciętym od otoczenia, kontakcie z osobą i słowami hipnoterapeuty, w dialogu ze sobą samym i hipnoterapeutą. Hipnoza jest dziś stosowana i uznawana za skuteczną, elastyczną i psychoterapeutyczną procedurę. Hipnoza znana jest jako starożytna tradycja. Sumerowie używali tego transu 5000 lat temu, aby doprowadzić do reorientacji lub samouzdrawiania poprzez zmieniony stan świadomości. Ze względu na duży obszar zastosowania, hipnoza stała się bardzo skutecznym narzędziem w licznych zabiegach psychoterapeutycznych i jest z powodzeniem stosowana w wielu różnych formach terapii w codziennej praktyce. Hipnoza stosowana jest w terapii grupowej i indywidualnej u dorosłych i dzieci. Podczas szkolenia, aby stać się osobą zawodowo zajmującą się hipnozą i hipnoterapią, uczysz się bardzo skutecznych stosowanych technik hipnozy, a ich treść jest przekazywana i prezentowana na różne sposoby. Osoby, które chcące w przyszłości pracować w swoim gabinecie, praktykując hipnoterapie, mogą zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy dzięki praktycznemu, specjalistycznemu i profesjonalnemu szkoleniu z hipnozy. Z tego względu warto zainteresować się nauką hipnozy, gdyż hipnoza – szkolenia dla amatorów może okazać się bardzo cennym doświadczeniem.

Kształcenie w dziedzinie hipnoterapii obejmuje teorię i praktykę. Zdobędziesz niezbędną wiedzę do późniejszej pracy w zawodzie przyszłości. Kurs hipnozy obejmuje naukę wielu technik, dzięki którym można bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać sesję hipnozy, co z pewnością będzie cenną umiejętnością w przyszłości.

Najlepsze szkolenia z hipnozy
Przewiń do góry