Książki o tematyce patriotycznej

 

Muszę przyznać, że kwestie związane z moją ojczyzną są dla mnie bardzo ważne. Od zawsze fascynowałam się tematyką naszej historii, która jest dla mnie niezwykłe. Moim zdaniem nasz naród jest w stanie znieść bardzo wiele i podnieść się nawet po największym ciosie. Od wczesnego dzieciństwa śledziłam losy polaków, którzy przeciwstawiali się zaborcom, prowadzili potajemne nauczania języka polskiego, czy w końcu w porywie heroizmu, zbrojnie występowali przeciwko silniejszym wrogom.

Patriotyzm ubrany w słowa

ciekawe książki patriotyczneDługo zastanawiałam się w jaki sposób mam zaszczepić patriotyzm w moich dzieciach. Niestety, w dzieciństwie niezbyt interesowali się tematyką historyczną, a teraz, jako nastolatkowie, również nie podzielali mojej pasji. Na szczęście udało mi się trafić na ciekawe książki patriotyczne, które moim zdaniem mogły spodobać się nie tylko osobom dorosłym, ale również nastolatkom. Zdecydowałam, że najpierw kupię jedną, a później będę czekała na rozwój wypadków i najwyżej dokupię kolejne. To rozwiązanie okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim książki były napisane w bardzo ciekawy sposób. Za każdym razem w określonej historii, śledziło się losy jednego z bohaterów. Muszę przyznać, że sama czytałam te książki z wypiekami na twarzy. Głównymi bohaterami były postacie historyczne, a wydarzenia, w książkach opisywane, doskonale odpowiadały faktom. Byłam bardzo zadowolona, gdy starszy z synów zabrał książkę i widziałam, że faktycznie ją czyta. Fakt, że gdy wołałam go na obiad, odkrzykiwał, że musi skończyć wątek, był jak najlepszy miód na moje serce. Następnie książkę przeczytał młodszy syn i zrobiła na nim tak samo dobre wrażenie, jak na starszym. Od razu zdecydowałam się, że dokupię kolejne książki z tej samej serii. Wiedziałam już, że moje marzenia się spełniły. Dzięki książkom synowie zrozumieli czym jest patriotyzm i zainteresowali się historią. Teraz możemy wspólnie wybierać kolejne lektury, czy chodzić na filmy. Muszę przyznać, że te książki były doskonałym wyborem.

Decydując się na zakup książek o tematyce patriotycznej, chciałam przede wszystkim zainteresować tym tematem swoich synów. Dlatego właśnie bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć książki, napisane w taki sposób, że są odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Moi synowie faktycznie, praktycznie pochłonęli te lektury i sami poprosili mnie o zakup kolejnych. Dużym atutem okazał się dla mnie fakt, że książki były dostępne w stosunkowo atrakcyjnej cenie, teraz mam ich całą serię.

 

Książki o tematyce patriotycznej
Przewiń do góry