Jakie łóżeczko wybrać dla dziecka?

 

Okres ciąży był dla mnie dosyć męczącym czasem, jednak pełnym radości. Oboje z mężem nie mogliśmy się doczekać, aż narodzi się nasza oczekiwana pociecha. Dosyć szybko zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, co będziemy musieli kupić, aby zapewnić dziecku odpowiednie warunki w swoim mieszkaniu. Chcieliśmy jak najwięcej rzeczy ogarnąć już przed narodzinami, aby potem nie musieć się nimi martwić. Poza tym niektóre rzeczy są konieczne od razu, kiedy przyjeżdża się z maluchem do mieszkania ze szpitala.

Łóżeczko białe dla niemowlęcia

białe łóżeczko 120x60Podczas ciąży czytałam sporo artykułów o tym, jak przygotować się do opieki nad maluchem. Mniej więcej miałam więc pojęcie o tym, co będzie nam potrzebne. Zdecydowaliśmy się jedno z mniejszych pomieszczeń przekształcić w pokój dziecięcy, aby dziecko miało w przyszłości swoją własną przestrzeń. Jednak wiedzieliśmy, że na samym początku będziemy chcieli mieć dziecko cały czas jak najbliżej siebie, aby mieć je zawsze na oku. Kupiliśmy więc białe łóżeczko 120×60 i umieściliśmy je w swojej sypialni. Podczas zakupów zwracaliśmy szczególną uwagę na trwałość wykorzystanych materiałów oraz to, czy mają one odpowiednie atesty. Jest to bardzo ważne w przypadku produktów, które będą miały bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, która jest wyjątkowo wrażliwa. Poza tym maluch może brać do buzi najróżniejsze rzeczy, nie mogą więc być one dla niego szkodliwe. Wybierając łóżeczko kierowaliśmy się tym, aby posłużyło nam ono jak najdłużej. Na samym początku maluch będzie miał materac dosyć wysoko, ponieważ nie będzie umiał jeszcze siadać ani wstawać. Wystarczą mu więc stosunkowo niewysokie barierki, które uchronią dziecko przed upadkiem, gdyby przez wiercenie się dostało na krawędź łóżeczka. Po jakimś czasie barierki będą jednak musiały być wyższe, aby dziecko nie mogło samodzielnie wyjść. To wszystko dla jego bezpieczeństwa, na którym przecież nam najbardziej zależy. Myślę, że udało nam się znaleźć odpowiedni mebel, który się doskonale sprawdzi.

Kupione przez nas łóżeczko świetnie wygląda w naszej sypialni. Chociaż estetyka nie jest tutaj oczywiście najważniejsza, cieszę się, że tak rewelacyjnie wkomponowało się w wystrój naszej sypialni. Dzięki temu pomieszczenie to wygląda bardzo uroczo. Nie mogłam się doczekać, aż w łóżeczku będziemy mogli położyć swojego malucha. Mieliśmy wielką nadzieję, że będzie mu się tutaj spało bardzo wygodnie. Myślę, że udało nam się zapewnić mu dobre warunki do odpoczynku. Malutkie dziecko sporo czasu śpi oraz leży, warto więc wybrać taki mebel, który zapewni mu wygodę oraz bezpieczeństwo.

 

Jakie łóżeczko wybrać dla dziecka?
Przewiń do góry