Dobre buty ortopedyczne, czyli jakie?

Mam dziecko w wieku przedszkolnym. Ostatnio, kiedy miało bilans czterolatka dowiedziałam, się, że grozi mu płaskostopie. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, ale przeczytałam w książkach medycznych, że jest to poważna wada rozwojowa, która może wpływać negatywnie na stawy i postawę. Na szczęście można ją zlikwidować poprzez noszenie dobrego obuwia ortopedycznego.

Jakie wybrać buty ortopedyczne?

buty ortopedyczne memoSkonsultowałam się w sprawie płaskostopia z lekarzem ortopedą. On zaś powiedział, że wada nie jest duża, ale trzeba ją jak najszybciej zminimalizować, aby się nie pogłębiała. Powiedział, iż muszę kupić dziecku buty ortopedyczne. Nie wiedziałam, jakie mam wybrać i gdzie je kupić. Moja teściowa, która lepiej zna się na rzeczy, ponieważ jest pielęgniarką poleciła mi sklep z butami do płaskostopia. Był to sklep, w którym można było kupić buty ortopedyczne. Poszłam więc tam z moim dzieckiem jak najszybciej i zaczęłam wybierać buty. Dziecko niestety kręciło nosem, ponieważ prawie wszystkie buty były dla niego niewygodne. Ale czy buty ortopedyczne są wygodne? Lekarz przestrzegł mnie, że na początku będą one powodować nieco dyskomfort. Chciałam jednak, aby maluszek czuł jak najmniejszy ból. Powiedziałam w sklepie rehabilitacyjnym, że chcę dobre buty ortopedyczne, które starczą na długo, będą przepuszczały powietrze oraz nie będą aż tak mocno cisnęły stopy. Sprzedawca polecił mi buty ortopedyczne memo. Kiedy dziecko je założyło, powiedziało że to są najlepsze buty, jakie dziś przymierzał. Chociaż cena była niezbyt niska, to jednak nie miałam sumienia kupować mu byle czego. Dziecko musi mieć dobre buty profilaktyczne z materiału naturalnego, które starczą mu co najmniej na rok czasu. Będą one skutecznie minimalizowały wadę stóp. Ponadto w porównaniu do innego obuwia, buty profilaktyczne memo wyglądają o wiele lepiej, niż pozostałe. Są modne, a to też wpłynęło na decyzję o ich zakupie. Będą się nadawać zarówno w chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Dobrze, że podjęłam decyzję, że kupuję te, a nie inne buty ortopedyczne.

Od tego momentu nosi obuwie profilaktyczne do przedszkola. Mam nadzieję, że wpłynie ono zdrowotnie na stopy dziecka, by w przyszłości nie cierpiało z powodu płaskostopia. Chcę, aby było całkowicie zdrowe i pełnosprawne. Buty memo profilaktyczne bardzo dobrze się sprawują. Maluszek na nie nie narzeka i lubi w nich chodzić, chociaż czasami wieczorem mówił, że czuje ciepło w stopie. To jest efekt noszenia obuwia profilaktycznego. Widać, że te buty dobrze sprawują swoją rolę.

Dobre buty ortopedyczne, czyli jakie?
Przewiń do góry