Czy gongi tybetańskie nadają się do terapii?

Bardzo niewiele badań naukowych analizowało potencjalne korzyści tybetańskich mis śpiewających, pomimo ich długiej historii użytkowania. Jednym z dostępnych badań jest raport pewnego szwajcarskiego czasopisma . W badaniu 54 osoby z przewlekłym bólem kręgosłupa przydzielono do sześciu sesji terapii misą do śpiewania, leczeniem placebo, albo do żadnej terapii.

Gongi tybetańskie wydają rezonansowe dźwięki

gongi tybetańskie do terapiiWyniki badań wykazały, że członkowie grupy z misą do śpiewania i grupa placebo doświadczyli znaczny spadek intensywności bólu. Autorzy badania stwierdzili również, że zarówno terapia śpiewającą misą, jak i terapia placebo miały działanie zmniejszające stres u uczestników. Biorąc pod uwagę te ustalenia, autorzy badania doszli do wniosku, że nie można potwierdzić skuteczności terapii śpiewem w celu zmniejszenia bólu Wstępne badanie opublikowane w 2014 r. Zbadało korzyści płynące z rozpoczęcia ukierunkowanej sesji relaksacyjnej z 12 minutami śpiewania mis i odkryło większe zmniejszenie skurczowego ciśnienia krwi i częstości akcji serca w porównaniu do ciszy przed ukierunkowaną sesją relaksacyjną. Aby wygenerować dźwięk za pomocą misy śpiewającej, mocno dociśnij towarzyszący mu młotek okrężnym ruchem do zewnętrznej krawędzi lub obręczy misy. Kiedy usłyszysz jasny, wyraźny ton, możesz spowolnić ruch. Użyj pełnego ramienia, aby wykonać ruch, a nie tylko obracając nadgarstek. Możesz również wykonać ten sam ruch okrężny w stosunku do zewnętrznego brzucha miski. Dodatkowo możesz delikatnie uderzyć miskę przed rozpoczęciem ruchu okrężnego. Czy wiesz, gdzie znaleźć gongi tybetańskie do terapii? Powszechnie dostępne do zakupu online, tybetańskie misy do śpiewania są również sprzedawane w niektórych centrach medytacji, studiach jogi, sklepach muzycznych i sklepach specjalizujących się w tego typu produktach. Zwolennicy sugerują, że miski o wyższej jakości wydają bardziej głębokie, rezonansowe dźwięki. Chociaż nie ma naukowego wsparcia dla leczniczych efektów tybetańskich misek śpiewających, zintegrowanie użycie takich misek może pomóc poprawić relaksujące działanie technik radzenia sobie ze stresem, przyczyniając się do sukcesu w terapii.

Badania pokazują, że medytacja, głęboki oddech i obrazowanie z przewodnikiem.  zmniejszając stres, każda z tych czynności może pomóc poprawić ogólne samopoczucie. Na najbardziej podstawowym poziomie kąpiel gongowa polega na tym, że uczestnicy kładą się głowami najbliżej gongów, pozwalając, aby wibracje gongów przenikały do ich kory mózgowej.

Czy gongi tybetańskie nadają się do terapii?
Przewiń do góry