Akumulatory do narzędzi elektrycznych

Narzędzia elektryczne Makity były uznawane za jedne z najlepszych urządzeń w swoim przedziale cenowym. Były nie tylko bardzo solidne i wielozadaniowe, ale również w przypadku bezprzewodowych narzędzi, posiadały baterie o wysokiej wydajności i pojemności. Akumulatory od Makity, w porównaniu do magazynów energii w konkurencyjnych urządzeniach, były niemal dwukrotnie bardziej pojemne, i mniej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Uniwersalne akumulatory Makity do narzędzi bezprzewodowych

Makita akumulatorAkumulatory od Makity należały również do najbardziej żywotnych źródeł zasilania. Nawet starego typu baterie mogły działać bezawaryjnie przez wiele lat bez konieczności wymiany. Dodatkowe akumulatory były więc bardzo okazjonalnym zakupem dla wielu posiadaczy sprzętu bezprzewodowego, pochodzącego od Makity, lub też służyły jako pomoc w trakcie pracy z dala od stałego źródła energii, umożliwiając dłuższe wykonywanie zadań przy jednoczesnym ładowaniu zapasowych baterii. Pochodzący od firmy Makita akumulator był przeznaczony głównie do urządzeń firmowych, aczkolwiek w wielu przypadkach pasował również do konkurencyjnych urządzeń. Posiadacze takowych często dokupywali akumulatory od Makity, zarówno jako dodatkowe źródło energii, jak i zamiennik akumulatorów mających często dość niską jakość i wydajność. Zwłaszcza nowoczesne akumulatory, od niedawna wypuszczone do sprzedaży, były rozchwytywane przez klientów, głównie ze względu na znacznie wyższą pojemność. Były to głównie półprzewodnikowe magazyny energii, kilkakrotnie bardziej pojemne niż standardowe litowe baterie, posiadające fabryczny regulator napięcia, zapobiegający skokom napięcia w trakcie pracy lub utracie energii podczas biernego przechowywania baterii. Były one bardzo podobne rozmiarami do większości standardowo stosowanych akumulatorów, oraz posiadały identyczne mocowania oraz połączenia energetyczne, dlatego też mogły być bezproblemowo stosowane w większości narzędzi elektrycznych od producentów stosujących standardowe rozwiązania technologiczne.

Akumulatory od Makity były dostępne w niemal każdym salonie i markecie budowlanym, mającym w ofercie sprzęt producenta. Często były więc dodawane do zestawów narzędzi bezprzewodowych jako dodatki, oraz były dostępne w bardzo wielu różnych odmianach, zarówno uniwersalnych jak i przeznaczonych do konkretnych modeli narzędzi. W przypadku braku poszukiwanego rodzaju akumulatora, zawsze istniała możliwość łatwego zamówienia takowego prosto ze strony producenta, z dostawą do domu lub miejsca pracy.

Akumulatory do narzędzi elektrycznych
Przewiń do góry